O BB Health

Naše BB Health štúdio Pilatesu, jógy a telesnej kultúry je zamerané na to, aby doprialo ľuďom všetkých vekových skupín a s rôznymi levelmi fyzickej kondície cvičenie, ktoré je zábavné, bezpečné, účinné, ale predovšetkým vhodné a správne.

U nás si prídete na svoje, či už máte záujem o osobný tréning, skupinové cvičenia či poradenstvo v oblasti zdravej výživy a zdravého životného štýlu.

Ako odborníci na cvičenie vyštudovaní a vyškolení v USA si potrpíme na to, aby sme k našim klientom pristupovali s vysoko profesionálnym a odborným prístupom. Veríme, že je nesmierne dôležité ľuďom ukázať tú stranu cvičenia, ktorú ešte nepoznajú alebo si len neuvedomujú, že existuje. Tá sa nezameriava len na cvičenie za účelom zlepšenia “výzoru,” ale predovšetkým na zlepšenie celkovej fyzickej kondície, držania tela, a celkové zlepšenie fyzickej a duševnej sily.

 

Naše zameranie

Celá filozofia BB Health je založená na troch iných filozofiách a smeroch zo sveta cvičenia a zdravia. Tými sú cvičenie ako medicína, cvičenie s rozumom a STOTT Pilates®. Tieto tri smery tvoria a zároveň uceľujú naše poslanie.

 

Cvičenie ako medicína

S týmto smerom alebo inak povedané presvedčením sme sa prvý krát stretli v USA. Organizácia Exercise Is Medicine (www.exerciseismedicine.org) bola vytvorená v Indiane, USA za účelom zakomponovania cvičenia do prevencie a liečby rôznych chronických ochorení. Ďalším cieľom tejto organizácie je vedenie zdravotníkov k tomu, aby do vyšetrení svojich pacientov zahŕňali aj otázky týkajúce sa cvičebných rutín a fyzickej aktivity ich pacientov.

V BB Health sme presvedčení o dôležitosti cvičenia vo vzťahu k prevencii a k samotnej liečbe vačšiny chronických ochorení, ktoré v súčastnosti “hýbu svetom.” Do svojich cvičebných plánov a metód zahŕňame všetky komponenty cvičenia* tak, aby pôsobili na ľudské telo a zdravie pozitívne.

 

Cvičenie s rozumom

Na to, čo cvičenie s rozumom znamená sa môžeme pozerať dvojako:

a) ako na cvičenie, ktoré dáva pre Vaše telo a Vaše osobné ciele a potreby zmysel

b) ako na cvičenie pod dohľadom odborníka, ktorý je na prácu s ľuďmi vhodne vyškolený a v tomto smere aj dostatočne skúsený

Jedným dôležitým aspektom cvičenia je vedieť počúvať svoje vlastné telo a vedieť, aké cvičenie je pre naše telo bezpečné a aké nie. Taktiež je potrebné vedieť, čo od cvičenia očakávame a riadiť sa podľa takého cvičebného plánu, ktorý tieto očakávania naplní.

V BB Health sú všetky cvičebné plány a zostavy vytvorené na základe vysokoškolských vedomostí a praktických skúseností našich inštruktorov. Navyše, všetky cviky, či už ide o skupinové alebo osobné cvičenie, zahŕňajú modifikácie a variácie tak, aby vyhovovali takmer každému na základe jeho alebo jej vlastných potrieb a zdravotného stavu.

 

STOTT Pilates®   

Metódu Pilates vytvoril Joseph H. Pilates na začiatku 19. storočia. Túto metódu najprv využíval na cvičenie s lôžkovými pacientmi počas I. Svetovej Vojny v Európe a neskôr ju uplatňoval na cvičenie s tanečníkmi a atlétmi v New Yorku, USA.

Pilates sa spolu s Jógou radí medzi cvičenia, kde sa spája “myseľ a telo.” Takéto cvičenie zvyšuje našu schopnosť vnímať, čo sa v našom tele deje, ako sa naše telo cíti a čo by malo pri určitých cvikoch telo pociťovať. Odtiaľ sa opäť dostávame k cvičeniu s rozumom. Viac sa o Pilatese a jeho účinkoch dozviete v sekcii “Pilates.”

V BB Health precvičujeme cviky z repertoáru STOTT Pilatesu®. Túto metódu Pilatesu vytvorila Kanadská organizácia Merrithew Health & Fitness, ktorá je jednotkou v oblasti Pilatesu a cvičenia na celom svete. STOTT Pilates® sa od klasického Pilatesu, s ktorým sa bežne stretávame líši tým, že do svojich zostáv implementuje poznatky z najnovších výskumov a štúdií v oblasti fyziológie cvičenia, a preto je bezpečnejší a efektívnejší. Taktiež zahŕňa modifikácie a variácie tak, aby si ho vychutnali začiatočníci i pokročilí.

Skrátka, ak ide o Vaše zdravie, rátajte s BB Health a s naším profesionálnym prístupom!

* 5 komponentov cvičenia

  • Svalová sila
  • Svalová kondícia/vytrvalosť
  • Kardiovaskulárna (srdcová) kondícia/vytrvalosť
  • Flexibilita (ohybnosť)
  • Kompozícia (zloženie) tela